Moment śmierci jest zawsze wydarzeniem smutnym i wstrząsającym dla rodziny zmarłego. Zwykle bliscy chcą, aby pamięć o danej osobie była jak najlepsza. Jednak na to, jakie skojarzenia przychodzą na myśl, kiedy wspomina się zmarłego, wpływ ma nie tylko jego życie, ale także pogrzeb. I właśnie z tego powodu, niektórzy decydują się zorganizować niecodzienny pogrzeb, taką uroczystość z przytupem. Poznajmy TOP 3 najbardziej spektakularnych pogrzebów. 

Pogrzeb Diego Maradony 

Jednym z najbardziej głośnych pogrzebów ostatniego czasu jest właśnie pochówek Diego Maradony, znanego argentyńskiego piłkarza. W dniu jego spoczęcia na cmentarzu Jardin de Paz, na obrzeżach Buenos Aires, tysiące ludzi wyszło na ulicę. Trumna z ciałem wieziona była w karawanie, a towarzyszył jej tłum fanów, którzy klaskali, rzucali kwiaty, krzyczeli jego nazwisko i śpiewali. Nie trudno było również dostrzec łzy oraz smutek w oczach. Wszystkie publiczne media w Argentynie relacjonowały przebieg uroczystości, a portale internetowe prowadziły relacje. Dzień ten ogłoszono najsmutniejszym dniem w historii Argentyny. Warto dodać, że również w Neapolu ogłoszono żałobę narodową, a tysiące ludzi przeszło ulicami miasta odpalając świece dymne, aby oddać hołd zmarłemu. Z pewnością było to jedno z najbardziej spektakularnych pożegnań. 

Uroczystości pogrzebowe – James Brown

Kolejnym ciekawym przypadkiem jest pogrzeb gwiazdy R&B – Jamesa Browna. Ciało wystawione zostało na publiczny widok w trumnie wykonanej ze złota, a następnie przewiezione do miasta Augusta. Warto dodać, że tam dla gości wyprawiono huczne przyjęcie, na którym pojawiła się masa jedzenia i muzyka na żywo. Za oprawę muzyczną odpowiadał zespół, który na co dzień grał ze zmarłym. Cechą charakterystyczną Browna było to, że w trakcie występów zmieniał on wielokrotnie stroje. Dlatego, aby impreza była tak samo udana, jak te za jego życia, postanowiono przebierać możliwe często ciało zmarłego. Jak widać, nawet pogrzeb może być okazją do świetnej zabawy. 

Pogrzeb Ryszarda Riedla 

Z pewnością każdy Polak kojarzy tego muzyka. To niewątpliwa ikona bluesa, która pozostanie w pamięci ludzi przez długi czas. Jego pogrzeb również nie należał do tych standardowych. Po pierwsze, na pożegnanie artysty przyszło tysiące ludzi, którzy przepadali za jego utworami. Co więcej, próżno było szukać wśród nich osób ubranych w garnitur- zdecydowana większość z nich wybrała nieformalny strój, aby, paradoksalnie, oddać hołd zmarłemu. Co więcej, można było również usłyszeć piosenki muzyka, które śpiewał tłum. Artysta ten był z pewnością bardzo oryginalną i barwną postacią za życia, a więc taki też musiał być jego pogrzeb.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *